kontakt   
HOMEPAGE MAPA spacer
Zdraví, pohoda a klid
spacer

Rizika pobytu v GPZ

 

Geopatogenní zóny GPZ (nebo jak uvádějí některé cizojazyčné zdroje "zóny geopatického stres(s)u" - ZGPS) mohou být nebezpečným spouštěcím mechanismem zdravotních potíží a vleklých onemocnění a zároveň původcem psychických a psychosomatických problémů.

Co GPZ způsobují

Dlouhodobým pobytem v ZGPS (především v zónách vyšších stupňů - VIZ STUPNICE) dochází k vysilování organismu a ke snižování jeho imunity vůči chorobám (civilizační choroby, rakovina, astma). Opomíjen je i vliv na duševní rovnováhu osob, které jsou zónami zasaženy. Jedinci jsou postiženy nechutenstvím, děti pobývající v zónách jsou hyperaktivní, mají problémy s učením, nemohou se soustředit. Dospělí nemají potřebný klid k odpočinku a je negativně ovlivněn jejich pracovní a rodinný život. Ženy jsou obzvláště citlivé na působení zón v době těhotenství. Dlouhodobý pobyt může vést k problémům s otěhotněním, následná těhotenství jsou riziková. Zaznamenány byly předčasné porody a potraty.

Jak se GPZ projevují

Jedním z častých projevů expozice v ZGPS je dlouhotrvající a neúspěšná léčba často banálních nemocí, pocit vyčerpanosti, nervozita, deprese, nechutenství. Pokud vede zóna postelí, trpí člověk nespavostí a když usne, tak je spánek neklidný, dochází k pocitům chladu, brnění v pažích a dolních končetinách. Neklidný spánek může způsobit až somnambulismus (náměsíčnost) a noční můry. Po ránu je člověk nevyspaný, bolí jej v kříži. Citlivější na působení ZGPS jsou děti. Zóny mohou nepříznivě ovlivnit metabolismus a látkovou výměnu.

 

Jsou vaše domácnost či pracoviště zasaženy GPZ?

Jestliže se nemůžete zbavit nemoci, deprese nebo nepříjemných pocitů, odpovězte si na tyto otázky:

1. Začaly mé zdravotní a psychické potíže krátce po přestěhování do nového bydliště nebo na jiné pracoviště?

2. Cítím se lépe, jestliže jsem mimo domov nebo mimo pracoviště?

3. Cítí někdo z mé rodiny nebo spolupracovníků nějaký nevysvětlitelný neklid při pobytu doma nebo na pracovišti?

4. Trpěl někdo z předchozích obyvatel bytu (domu) nějakou dlouhotrvající chorobou?

5. Zhoršuje se zdravotní stav členů domácnosti na jaře a na podzim, případně v době deštivého počasí, když dochází k větším pohybům podzemních vod?

6. Nezměnily se podmínky v mém bydlišti před mou nemocí tak, že mohly způsobit změny účinků GPZ (stavby a silniční práce, vrty, piloty, meliorace, odvodnění, lomy a doly etc)

7. Není v poslední době domácnost, případně některá její část chladná či vlhká?

GPZ a chronická únava

V nedávné době byla Královskou vědeckou společností publikována zpráva, že většina případů chronické únavy může být vyléčena správným spánkem. Je však dosti pravděpodobné, že lidé trpící chronickou únavou spí v silné ZGPS a unaveni jdou opět do nejhoršího místa, do postele v GPZ.

Feng Shui

Většina lidí, kteří se zabývají fenoménem Feng-Shui si uvědomují, že ochrana před ZGPZ (GPZ) je prvotní věcí pro zajištění zdravého a bezpečného domova.

Těhotenství a GPZ

GPZ mají vliv na schopnost žen otěhotnět. Mnoho z párů, které se o potomka snaží, spí v místech zvýšeného působení GPZ a následně přičítají problémy s početím jiným okolnostem.

GPZ a spánek dětí

Z výzkumů bylo zjištěno, že děti si ve spánku ve svých postýlkách vybírají místa s nulovým nebo minimálním působením GPZ (viz obrázek dole). Někdy to ale není možné

Děti budou v místech působení GPZ spát velmi špatně. Výzkumy potvrdily, že mnoho dětí, které zemřely na SIDS ( syndrom náhlého úmrtí kojence) spaly v místech GPZ.

Jeden příklad za všechny:

Dítě spalo neklidně, vyhledávalo stále jednu pozici v postýlce, často se potilo, probouzelo se i několikrát za noc, plakalo a stavělo se proti okraji dětské postýlky (A)
Poté, co byla jeho postel otočena, spí nyní velmi klidně ve středu dětské postýlky a probouzí se uvolněné a odpočaté kolem 7 hodiny ranní (B)

Nádorová onemocnění a GPZ

Pro imunitu organismu je umístění postele v GPZ velmi zatěžujícím prvkem. Spouštěcí mechanismus nádorových onemocnění je umocněn křížením linií Hartmannových a Curryho pásů.

Většina nemocničních sester vám potvrdí, že míra úmrtnosti na některých postelích je větší. Dr. Ernst Hartmann již před léty zjistil, že je to způsobeno geopatogenními zónami. Postele jsou jednoduše umístěny v ZGPS.

Bezplatné měření GPZ

GPZ (ZGPS) si můžete nyní nechat proměřit v rámci celostátního bezplatného projektu Zdravé bydlení. On-line objednávka měření ZDE (nebo po kliknutí na banner)

kontaktní mail: geopatogenni-zony@email.cz